Dijital Pazarlama

Sosyal Medya Size Ne kazandıracak?

Sosyal Medya nedir?

Sosyal Medya; en genel anlatımla yeni nesil web teknolojilerinin getirdiği kullanıcı kolaylığı ve iletişim hızıyla yakalanan eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği dijital platformdur.

Sosyal medya yönetimi bir süreçtir aslında, Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında yayınlanan içerik oluşturma, planlama, analiz etme ve bunlarla etkileşimde bulunma sürecidir . Sosyal medya yöneticisi bir marka, birey veya işletme tarafından çevrimiçi olarak yeni müşterilere ulaşmak veya itibarlarını geliştirmek ve korumak için kullanılabilir.

Sosyal medya, onu akıllıca kullanan markaları ve şirketleri güçlendiriyor. Sosyal medya varlığı, bir markanın Facebook, Twitter, LinkedIn ve benzeri sosyal medya platformlarında aktif olmasını sağlıyor.

Sosyal Medya Yönetimi ile Markanızı daha çok kişiye duyurabilirsiniz. Sosyal Medya Yönetimi, markanıza Güvenilirlik katar.

Küçük bir bütçe ile Sosyal Medya’da büyük bir adım atabilirsiniz!
Sosyal Medya kampanyaları %88 oranıda başarısız oluyor. %12 içerisinde olmak isteyen markaların Sosyal Medya hesaplarını doğru stratejiyle yöneterek müşterilerini daha iyi anlamalarına, işlerini büyütmelerine ve satışlarını arttırmalarına yardımcı oluyoruz!

Neden  sosyal Medyayı aktif  Kullanmalıyız?

Facebook ve Instagram’da etkin reklam yönetimi, satış rakamlarını arttırarak tıklama & satın alma başına maliyetleri düşürür

Hedef grubu özelleştirebiliriz (Yaş, Cinsiyet, Medeni Durum, İlgi …):  Klasik kanalların aksine, hedef grubu segmentlere ayırabiliriz. Örneğin; bir mobilya üreticisi olarak, son iki yılda nişanlı ve yaşayan şehirlerde bayilerini hedef alabiliriz.
– Gerçekleri takip ediyoruz, her zaman markanızı güncel tutuyoruz ve müşteri ile etkileşim sağlıyoruz:  Özel günler ve güncel olaylar sosyal medyada hızla yayılır. Sosyal medya araçlarını, tüketici ve dostça iç içe bir marka haline getirmek için kullanıyoruz. Sosyal medyada aktif olmak müşteri ilişkileri yönetimine eşittir. Telefonu almaktan korkan tüketicilerin çoğu, sosyal medya sayfasında sizinle iletişim kurmasını önermektedir. Onlara hızlı cevap veriyoruz.
– Hem Yeni Müşteriler hem de Yeniden Pazarlama: Çeşitli araçlar kullanarak yeni müşteriler kazanmaya katkıda bulunuyoruz. (Yeni müşteriler kazanmanıza çeşitli

araçlarla katkıda bulunuyoruz) Ayrıca, geri bildirimleri de ölçüyoruz. Mevcut müşterilerle iletişimi sürdürürseniz, ürün ve hizmetlerinizi kendileri de satabilirsiniz. Böylece ürün ve hizmetlerinizi yeniden pazarlarsınız.

Sosyal Medya işletmeler için artık bir lüks olmaktan çoktan çıktı bir zorunluluk haline geldi. Müşterinin gözünde dijital dünyada olduğun kadar varsın. Sosyal medya ile marka bilinirliğiniz, müşteri sayınız marka değeriniz artacaktır.

Pazarlama, bizim ana fonksiyonumuzdur. Mümkün olan en fazla kişinin dikkatini çekmek için çalışırken, tüm sosyal ağ sitelerinde markanızın varlığını yönetiyoruz.

Marka Tanıtımı

Marka tanıtımı, sosyal medya yönetiminde bizim esas işimizdir. Bizimle çalışmak, markanızı sadece Facebook, instagram da değil tüm dijital (internet)  kanallar üzerindeki tanıtımı için en etkili yol olacaktır. Linkedin, Youtube, Instagram gibi başka kanallar da tanıtımınızı yapma imkanı sağlayacağız.

 Potansiyel müşteriniz sizi bulabiliyormu? Görünür olun.

Markanızın sosyal medyada bilinen ve güvenilen bir marka haline gelmesi ile sektörünüzde alım ve satım performansınız artacaktır. Sosyal medya yönetiminin amacı sizi doğru kitleye ulaştırmak ve halkla ilişkiler kısmını organize etmektir.

Sosyal medya ile marka bilinirliğiniz müşteri sayınız marka değeriniz marka bilinirliğiniz artacaktır.

Pazarlama, bizim ana fonksiyonumuzdur. Mümkün olan en fazla kişinin dikkatini çekmek için çalışırken, tüm sosyal ağ sitelerinde markanızın varlığını yönetiyoruz.

Sosyal Medya Yönetimine Başlarken

Sosyal medya aracılığıyla kitlenizle etkileşim kurmak her zamankinden daha önemlidir. Müşteriler markalarla Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn ve daha fazlası aracılığıyla etkileşime giriyor ve hızlı yanıtlar ve profesyonel çıktılar bekliyorlar.

İşte burada sosyal medya yönetimi devreye giriyor.

Biz Sizin İçin Neler Yapıyoruz?

Markanızın iletişim dili ve stratejisini oluşturur ve buna uygun içerikler üretiriz. Potansiyel müşterilerinizin size kolay ulaşmasını sağlıyoruz. Gelişmeleri ölçer ve raporlarız. Hızlı aksiyon alınması gereken haber ve olaylarda hemen aksiyon alırız. Kriz anında markalarımızı koruyan içerikler üretir ve strateji geliştiririz.

  • Sosyal Medya Yönetimi
  • Sosyal Medya Takibi
  • Sosyal Medya Kriz Yönetimi
  • Dijital PR Yönetimi

Sosyal medya  hakkında daha  fazla  bilgi almak için uzman ekibimizle iletişime geçin. Size yardımcı olalım.

Author

muhittin

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bana sorabilirsin.
Şimdi hızlı bilgi al.
Merhaba, detaylı bilgi alabilir miyim?