SEO

SEO /Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

SEO Nedir?

SEO “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelir. Bu, arama motorlarındaki “ücretsiz”, “organik”, “editoryal” veya “doğal” arama sonuçlarından trafik alma işlemidir.

Google , Bing  ve  Yahoo gibi tüm büyük arama motorları  , web sayfalarının ve videolar veya yerel listeler gibi diğer içeriğin, arama motorunun kullanıcılar için en alakalı gördüğü şekilde gösterildiği ve sıralandığı birincil arama sonuçlarına sahiptir

Bunun ötesinde, marka bilinirliği, potansiyel müşterilerle ilişkiler kurma ve kendinizi alanınızda yetkili ve güvenilir bir uzman olarak konumlandırma için değerli bir araçtır.

İşlek bir cadde üzerinde iş yeri açmanız gibi, arama motoru optimizasyonu da aynı durumun internet mecrasındaki dijital bir sürümüdür. Doğru içerik planlaması, doğru zamanlama, web sitenizin arama motoru optimizasyonuna uygun kodlanması ve ziyaretçiye istediğinin en ideal şekilde sağlanması gibi kriterlerle gerçekleştirilen çalışma neticesinde sizi istediğiniz noktaya taşıyoruz.

Görünürlük ve Sıralamalar

SEO’nun en önemli işlevlerinden biri görünürlüğü artırmaktır, bu da potansiyel müşterilerin sunduğunuz bir şeyi aradıklarında sizi bulmasını kolaylaştırmak anlamına gelir. Görünürlük doğrudan sıralamanızla ilgilidir.

Bir arama motoru sonuç sayfasında (SERP) ne kadar yüksek sıralanırsanız, sizi görme ve sitenize tıklama olasılığınız o kadar yüksek olur. SEO çabalarınız ne kadar etkili olursa, sıralamanız o kadar yüksek olur ve görünürlüğünüz o kadar iyidir, bu da özellikle web kullanıcılarının dörtte birinin ilk SERP’yi geçmediğini düşündüğünüzde önemlidir .

Web Trafiği

Artan web trafiği SEO’nun ana hedeflerinden biridir ve görünürlüğü ve sıralamaları artırdığınızda trafiği artırırsınız. Bunu bir an için düşünün: tıklamaların yaklaşık %33 ilk sıralama sayfasına gider ve ilk beş liste tüm tıklamaların% 75’inden fazlasını alır.

Bir arama motoru aracılığıyla web sitenizi bulmak için daha fazla umut istiyorsanız, o zaman ilk beş pozisyon arasında rütbe yardımcı olacak SEO uygulamaları gerekir ve ideal bir araç.

Yetki

Yetki kavramı SEO’da nispeten yenidir, ancak web kullanıcıları için daha önemli hale geldiğinden arama motorları için giderek daha önemli hale gelmektedir. Temel olarak, yetki, web sitenizin güvenilir, yüksek kaliteli, alakalı ve sunabileceği bir şey olduğu anlamına gelir. Siteniz ne kadar fazla otoriteye sahipse, sıralamanız o kadar yüksek olur ve markanıza güvenme şansı o kadar artar.

Daha İyi Bir Ziyaretçi Deneyimi Oluşturma

SEO’nun kritik olmasının bir başka nedeni de, her zaman harika içerikler oluşturmak ve sitenizi sayfa içi SEO ile optimize etmek, sitenizin kullanılabilirliğini arttırması ve kesintisiz ve olumlu bir müşteri deneyimi yaratmasıdır.

Örneğin, sitenizi duyarlı hale getirmek için adımlar attığınızda, sitenizi tüm mobil ziyaretçilerinizin yanı sıra bir dizüstü bilgisayar veya masaüstünden ziyaret eden kullanıcılar için de kullanılabilir hale getirecektir. Benzer şekilde, sayfa yükleme hızınızı artırarak hemen çıkma oranınızı azaltacak ve ziyaretçileri sitenizde daha uzun süre harcamaya teşvik edeceksiniz. Tüketicilerin yaklaşık %70 i bir sayfanın iki saniye içinde yüklenmesini bekliyor ve yükleme süresi ne kadar uzun olursa, hemen çıkma oranı o kadar yüksek ve dönüşümleriniz o kadar düşük oluyor.

Büyüme

Sonunda, SEO’nun temel sebebi, iş hedeflerinizin çoğuna ulaşmanıza yardımcı olabilmesidir. SEO, kitlenizle daha iyi ilişkiler kurmanıza, müşteri deneyimini geliştirmenize, otoritenizi artırmanıza, sitenize daha fazla kişi çekmenize, rekabette avantaj sağlamanıza ve dönüşümleri artırmanıza yardımcı olabilir, bu da daha fazla satış, daha sadık müşteriler  anlamına gelir ve  işiniz için daha fazla büyüme demektir.

Sizin için harika  işler çıkarmak görünürlüğünüzü  artırmak  için ekibimiz sizden telefon bekliyor.

Author

muhittin

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bana sorabilirsin.
Şimdi hızlı bilgi al.
Merhaba, detaylı bilgi alabilir miyim?