Dijital Pazarlama

Facebooka Reklamları İle Satışlarınızı Nasıl Artırırsınız?

Facebooka reklam Vermek Neden Önemlidir?

Facebook’ta aylık 2 milyar aktif kullanıcıya hitap eden Facebook reklamlarının işletmenizi büyütmenize yardımcı olacak en iyi çözüm olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

Ulaşılmak istenen hedef kitleye kendinizi ve hizmetlerinizi en iyi şekilde anlatmanın temel yolu Facebook reklamlarıdır. Ücretli olarak verilen bu reklamlar ile amacınıza en uygun reklam modeli belirlenir ve bu doğrultuda kapsamlı bir strateji düzenlenir. Facebook pazarlama araçları ile amacınız ne olursa olsun başarı elde edebilirsiniz. Ancak bu aşamada hedeflerin doğru bir şekilde belirlenmesi ve bu doğrultuda profesyonel adımların atılması gerekir. Uzman ekibimiz ile oluşturduğumuz stratejilerimiz doğrultusunda hedeflediğimiz amaçları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Marka bilinirliğinizi artırmak
 • Varlıklarınızı güçlendirmek
 • Potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlamak
 • Keşfedilme oranınızı artırmak
 • Sadakat oluşturarak satışlarınızı artırmak

Kullanıcılarının davranışlarını doğru bir şekilde analiz ederek hedeflenen amaçlara ulaşmayı sağlayan bir aracı olan Facebook, firmaların reklam hedeflerinin odak noktası olmuştur. İnternet üzerinden reklam verme seçeneğine olan ilgi her geçen gün artıyor. Bu bağlamda Facebook reklamcılığı ile sunduğu olanaklar ile daima ön planda olmayı başarıyor.

Kurumsallığı en üst seviyeye çıkarak doğru parametreler ile kısa sürede hedeflenen başarı elde edilmektedir. Sizlerde firmanızın ürün ve hizmet tanıtımını yaparak, en doğru hedef kitleye ulaşmak ve potansiyel müşteri kazanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Reklam İşe Yarar Mı?

Bir internet sayfasına sahip olduğunuz zaman sizinle alakalı bilgi ve ürünlerden sadece sizin ziyaretçileriniz haberdar olacaktır. Doğru kitlelere ulaşmak ve bu kitlelerle hareket etmek vazgeçilmeyen bir durumdur. Facebook sağladığı demografik bilgiler ve davranış odaklı sınıflandırma ile doğru kişilere erişim sağlamak için oldukça faydalı olacaktır. Bu hedeflemeleri kullanarak Sosyal medya üzerinden de katalog satışları özelliğini kullanabilir ve satışlarınızı artırmanız fırsat sunabilir. Hayallerinize kavuşmanıza katkı sağlayacak doğru bir stratejik ortaktır.

Facebook Yükselmek ve Gelişmek İçin Doğru Tercih Midir?

Facebook üzerinde verecek olduğunuz reklamlar kesinlikle sizlerin yükselmesine yardımcı olacaktır. Bunu gelişmek içinde tercih edebilirsiniz. Sitelerinizin ve işletmelerinizin başka kişiler tarafından görülmesi bir hayli önemli husustur. Marka bilinirliği önemli bir husus olup, yükselmeniz için bu da size fayda sağlayacaktır.

Facebook Reklamlarının Avantajları?
 • Potansiyel Müşterilerinizi bulmasına katkı sağlar
 • İnsanlara daha kolay ulaşmanızı sağlar
 • Rakiplerinizden daha hızlı gelişmenizi sağlar
 • Hedef kitlenize ulaşmanın kolay yoludur.
 • Gelişmek ve büyüyebilmek için en ideal seçimdir.
 • İşletmenizi ve markanızı kolayca duyurabilirsiniz.
 • Diğer reklam yöntemlerine göre düşük maliyetlidir.
 • İstediğiniz müşteri kitlesini, konumunu, demografik bilgilerini (yaş-cinsiyet -eğitim vb.) hedefleyebilirsiniz.

Author

muhittin

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bana sorabilirsin.
Şimdi hızlı bilgi al.
Merhaba, detaylı bilgi alabilir miyim?